Dovolte, abych se představil. Jmenuji se Petr Weig. Jsem oficiálním průvodcem Prahou. Kurz pro průvodce jsem absolvoval na prestižní Pražské informační službě, která má dlouhodobé zkušenosti v oblasti cestovním ruchu. V té samé instituci jsme složil i předepsán náročné zkoušky. Číslo mého průvodcovského průkazu je 2692.  

Mate-li zájem o tradiční či netradiční vycházky po Praze s nejen zasvěceným, ale i zábavným výkladem, obraťte se na mne.

 Všechny zájemce, kteří jsou poprvé v Praze a mají málo času na exkurzi, velmi rychle seznámím s duchem města tak, jak se formoval po staletí v neustálém střídání temných a tragických událostí s obdobími rozmachu, nadějí a šťastných dnů. Podám důkaz, že nápis na Staroměstské radnici „Praga kaput regni“ má hluboké opodstatnění. A navíc ještě ukážu, že Praha není jen hlavou, ale i srdcem celé naší země.

 Těm, kteří Prahou prochází den co den s domněním, že už je nic nemůže překvapit, mohu garantovat, že při naší společné procházce Prahou se jim otevřou nové pohledy  na každý dům a každé zákoutí s jejich bohatými osudy. A co teprve osudy toho zvláštního mlčícího světa mezi nebem a zemí, který většina z nás ignoruje, když chodí po Prase se skloněnou hlavou. Teď mám na mysli mimořádně rozsáhlou sochařskou výzdobu na fasádách pražských kostelů, paláců, ale i obyčejných domů nemající  ve světě obdoby. To si přece zaslouží naší pozornost, stačí jen pozvednout hlavu k nebesům a zaposlouchat se do příběhů soch z fasád.

 Jsem připraven svůj výklad přizpůsobit i dětskému posluchači., tak že rodiny s dětmi rád přivítám.

 Kromě obvyklých vycházek po pražských stavebních dominantách, ulicích a zahradách, které bez problémů přizpůsobím vaším požadavkům, jsem připraven i na méně obvyklé výlety po pražských přírodních památkách a rezervacích. Ano i tímto Praha je mimořádná – téměř 100 zvláště chráněných území, z nichž většina je protkána naučnými stezkami, dává velké možnosti k náročným či méně náročným výletům, aniž byste opustili Prahu. Jen namátkou uvádím některé zajímavé lokality, kam bychom se mohli společně podívat : Barrandovské skály a Chuchelský haj, Keltská osídlení nad Zbraslaví, Prokopské údolí, Šárecké údolí, Jenerálka a Baba, kaňon Housle, Kozí hřbety a údolí Únětického potoka, Královská obora Hvězda atd. Při putování těmito i dalšími lokalitami se setkáme nejen se zajímavou  přírodou, ale i s historickými událostmi, které byly často rozhodující pro formování našeho současného života.

 Věřím, že jsem vás nadchnul pro naše společné procházky. Praha si to skutečně zaslouží, abychom jí procházeli s otevřenýma očima i otevřeným srdcem.

 

Váš budoucí průvodce Prahou Ing. Petr Weig

 

 

Petr Weig
Praha
Tel. / fax : +420 -222 323 203
Mobil : +420 - 605 25 87 55
EMAIL : info@accommodationprague.com

 

ZPĚT - BACK